Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Przeskoczyliśmy Orła!

Dodane: 2019-05-30

  Momentami było ciężko. Ale najważniejsze było zdobycie 3 punktów. A to zadanie piłkarze Carbo Gliwice w arcyważnym meczu z ekipą Społem Zabrze zrealizowali. Zwycięstwo 3:1 (2:1) dało awans na 15. miejsce w tabeli zabrzańskiej Majer Klasy A.
  - Przeskoczyliśmy Orła Stanica. I na tę chwilę zajmowana w ligowej klasyfikacji pozycja daje nam utrzymanie – deklaruje trener Grzegorz Nowak. – Ale do końca sezonu zostało jeszcze kilka kolejek, więc musimy uważać i wciąż zbierać punkty. Bo różnica między nami o Stanicą wynosi raptem jedno „oczko”.
  W środowy wieczór w Ostropie miał miejsce mecz o tzw. „sześć punktów”. I mimo, że goście zamykają ligową tabelę, to postawili gliwiczanom trudne warunki. Chociaż po 21 minutach gospodarze prowadzili już 2:0. Bramki były zasługą nowych piłkarzy, niedawno zatwierdzonych do gry. W 13 minucie Łukasz Kuliński zagrał piłkę do Jarosława Ludery, a ten strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Osiem minut potem na listę strzelców wpisał się sam Kuliński. Asysta i gol - świetne spotkanie obrońcy Carbo. – Łukasz sam się zgłosił do zespołu. A to dzięki naszemu profilowi na Facebooku – tłumaczy Nowak – Zadebiutował w meczu z Zaborzem. Natomiast Ludera, którego znam ze wspólnych występów w Kłodnicy Gliwice, został zatwierdzony w środę, czyli parę godzin przed arcyważnym meczem. I jak się okazało, wydatnie przyczynił się do środowej wygranej.
  Carbo Gliwice, prowadząc 2:0, cofnęło się zbyt głęboko. Za to za grę wzięli się zabrzanie. – Oni nie mieli nic do stracenia. Wykorzystali to, że u nas w środku zrobiła się dziura... Niestety, w moim zespole nie wszyscy wytrzymują kondycyjnie. Nie chodzą na treningi, a samymi meczami formy nie zbudujesz – tłumaczy trener Nowak.
  Już w 32 minucie goście złapali „kontakt”. A mało brakowało, a doprowadziliby do remisu...
  Na szczęście po przerwie – w 68 minucie – kropkę „nad i” postawił Marek Chojnacki.

  BK

Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.