Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Trener Krzysztof Płachecki (pierwszy po prawej) Carbo prowadzi prawie pół roku.

Wywiad z trenerem Carbo Gliwice KRZYSZTOFEM PŁACHECKIM

Dodane: 2019-12-23

  Warto było przejmować Carbo?
  A kto inny wziąłby wówczas ten zespół?
Ja, przyjmując propozycję z Ostropy, byłem świadom wyzwania. Wcześniej bywałem bowiem na meczach Carbo. Żałuję tylko, że ta propozycja padła zbyt późno, tj. chwilę przed startem A-klasy. Przez to miałem za mało czasu, aby pościągać zawodników. Bo kilku mogłoby wzmocnić kadrę, ale było już dogadanych z innymi klubami.
  Po rundzie jesiennej Carbo Gliwice zamyka tabelę zabrzańskiej Klasy A Majer. Zdobyliśmy raptem 6 punktów.
  Ale ten dorobek mógłby być lepszy. Bo były mecze, gdzie do 50, 60 minuty graliśmy naprawdę dobrze, utrzymywał się korzystny rezultat, a mimo to w końcówce traciliśmy gole i cały wysiłek szedł na marne. Działo się tak, bo wielu piłkarzy nie chodzi na treningi, brakuje im sił, wytrzymałości, kondycji.
  Powala ilość straconych goli. 63 w 15 meczach!
  Ale to nie jest tylko wina obrony. Bo gra, a co za tym idzie – wygrywa lub przegrywa – cały zespół. U nas nie było praktycznie środka. Nikt z pomocy nie wracał się, aby odciążyć defensywę.
  Teoretycznie mieliśmy liczną kadrę. W praktyce bywało różnie.
  Powiem tak: na słaby wynik w rundzie jesiennej złożyło się kilka czynników. Najistotniejszym była kiepska frekwencja na treningach. Bo nie może być tak, że na zajęcia przychodzi 3,4 zawodników. A gdzie reszta? Potem nie dziwią braki kondycyjne czy też zbyt łatwa podatność na kontuzje. Bolała mnie też postawa niektórych piłkarzy. Bywało bowiem tak, że ktoś dzwonił na godzinę przed meczem i mówił, że go nie będzie, bo jest z dziewczyną w Warszawie... Czy to jest poważne traktowanie obowiązków, czy to jest postępowanie fair wobec kolegów z zespołu, nie mówiąc o trenerach?
Kolejną bolączką był brak stabilizacji kadrowej. Bo, jak słusznie pan zauważył, teoretycznie mieliśmy w kim wybierać. Ale jak przychodziło do meczu, to zostawała garstka gotowych do gry. Nigdy nie mogłem grać jednym i tym samym składem 2-3 mecze pod rząd! To jak miałem cokolwiek zrobić z tym zespołem, jak miałem nauczyć piłkarzy rozwiązań przy stałych fragmentach gry, jak miałem wpoić swoją taktykę?
  Kto był najjaśniejszą postacią w drużynie?
  Wyróżniłbym Mateusza Hluzowa, chociażby ze względu na największą ilość goli. Przypomnę, że jesienią zdobył 4 bramki. I to pomimo faktu, że miał przerwę, wszak został szczęśliwym tatą. Jednak Mateusza stać na jeszcze więcej! Jak dobrze przepracuje przerwę zimową, to na wiosnę strzeli jeszcze więcej bramek.
  Kiedy ruszają przygotowania do drugiej części sezonu?
  W sumie to one trwają... cały czas. Bo raz w tygodniu mamy zarezerwowany orlik i każdy kto ma tylko ochotę, to może przyjść pobiegać, potrenować. Oficjalnie przygotowania ruszają 10 stycznia. Mam już ułożoną listę gier kontrolnych. W sparingach zmierzymy się m.in. z Mikołowem czy Rachowicami.
  Będą wzmocnienia kadrowe?
  Bardzo bym chciał. Ale dobrzy, ligowi zawodnicy za tylko słowo „dziękuję” nie przyjdą. Tacy poproszą o 150, 200 zł na zwrot kosztów dojazdu. Nie wiem, czy klub będzie na to stać. Rozmowy trwają, być może wrócą do klubu Marek Chojnacki, Łukasz Mostowicz czy Michał Kuźnik.
Musimy odmłodzić kadrę. Bo Szymon Maksym czy Marek Adamczyk to świetni piłkarze, ale mają już swoje lata. Oni zagrają 20, 25 minut. A, aby wygrać mecz, trzeba go wybiegać. Marzę też o szybkim, silnym napastniku.
  Dziękuję za rozmowę.

  rozmawiał: Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej