Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Wracamy! Póki co, to do treningów

Dodane: 2020-05-03

  Uśpione przez koronawirusa Carbo Gliwice budzi się powoli z pandemicznego snu. We wtorek treningi wznowią seniorzy, a dzień później - piłkarski narybek klubu z Ostropy. Wszystko przy zachowaniu rygoru sanitarnego.
  - Nikt nie będzie ćwiczył w maskach ani rękawiczkach – zapewnia trener Dawid JóźwiakZgodnie z wytycznymi, trenujący zostaną podzieleni na dwie grupy: sześciu piłkarzy + trener. W ten sposób każdy chętny chociaż raz w tygodniu znowu „powącha murawę”.
  Nowością będzie zamknięta szatnia i brak prysznicu po treningach. Zawodnicy na klubowych obiektach pojawią się już przebrani w stroje, a po zakończonych zajęciach od razu pojadą do swoich domów.
  Co do wznowienia rozgrywek A-klasy, to wszystko wskazuje na to, że żadnej ligowej wiosny nie… będzie. Bynajmniej nie w 2020 roku. Ostateczne decyzje zapadną w Śląskim Związku Piłki Nożnej 11 maja, ale członek Zarządu KS Carbo Grzegorz Nowak zauważa przytomnie: - Ekstraklasa ma ruszyć pod sam koniec maja. I dopiero po niej nastałby czas na niższe ligi. Tak więc gralibyśmy czerwiec, lipiec i sierpień. A co z okresem przygotowawczym do kolejnego sezonu? Co ze startem sezonu 2020/2021? Miałby miejsce w październiku? Za dużo pytań, za dużo niewiadomych.
  W tzw. kuluarach mówi się, że o ile piłkarze z lig od I do IV raczej wrócą na boiska, to jeżeli chodzi o niższe klasy rozgrywkowe i piłkę młodzieżową – szansę na kontynuowanie rozgrywek są iluzoryczne. Co zatem z awansami i spadkami? - W grę wchodzą trzy rozwiązania. Pierwsze, że pod uwagę weźmie się układ tabeli po rundzie jesiennej. Jednak ten wariant jest najmniej prawdopodobny. Druga opcja zakłada, że uhonoruje się tylko awanse, a nikt nie będzie spadał. Trzecia możliwość to anulowanie sezonu, a wówczas nikt nie awansuje, ale też nikt nie zaliczy degradacji – tłumaczy Nowak. Trener Jóźwiak dodaje: Jeśli rozgrywki miałyby zostać zakończone po rundzie jesiennej, to spadek byłby niesprawiedliwy. O punkty gra się cały sezon, a nie tylko połowę! Mam nadzieję, że jeżeli piłkarska wiosna nie ruszy, to w takim przypadku nikt nie spadnie. Zresztą powiem szczerze, że ja już nie liczę na rundę rewanżową. Tak naprawdę w maju zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu.
  Do treningów wraca również przyszłość KS Carbo. Trener Łukasz Bieniek mówi, że już nie może doczekać się wznowienia zajęć z młodymi adeptami piłki. - Z moimi podopiecznymi widzę się już w środę. Na obecną chwilę jeszcze nie wszyscy rodzice zadeklarowali się puścić dzieciaki na treningi. Zapewniam jednak, że priorytetem dla nas jest zdrowie, stąd pracować będziemy w małych grupach i 45-minutowych odstępach. Rodzice nie mogą być obecni na zajęciach, oni tylko przyprowadzają pociechy już przebrane w strój.

  Błażej

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2019-11-16, godz. 14:00

 

Carbo Gliwice

vs

Orzeł Stanica

2

:

5

Sponsorzy

Następne spotkanie

-, godz. -:-

 

Carbo Gliwice

vs

Zryw Radonia

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

Gwiazda Chudów

38

2.

Burza Borowa Wieś

38

3.

Tempo Paniówki

32

4.

Start Sierakowice

32

5.

Naprzód Żernica

30

6.

Gwarek Zabrze

24

7.

Młodość Rudno

21

8.

Zryw Radonia

20

9.

Ruch Kozłów

20

10.

Walka Zabrze

20

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Hluzow Mateusz

4

Maksym Szymon

3

Adamczyk Marek

3

Zobacz więcej