Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Wracamy! Póki co, to do treningów

Dodane: 2020-05-03

  Uśpione przez koronawirusa Carbo Gliwice budzi się powoli z pandemicznego snu. We wtorek treningi wznowią seniorzy, a dzień później - piłkarski narybek klubu z Ostropy. Wszystko przy zachowaniu rygoru sanitarnego.
  - Nikt nie będzie ćwiczył w maskach ani rękawiczkach – zapewnia trener Dawid JóźwiakZgodnie z wytycznymi, trenujący zostaną podzieleni na dwie grupy: sześciu piłkarzy + trener. W ten sposób każdy chętny chociaż raz w tygodniu znowu „powącha murawę”.
  Nowością będzie zamknięta szatnia i brak prysznicu po treningach. Zawodnicy na klubowych obiektach pojawią się już przebrani w stroje, a po zakończonych zajęciach od razu pojadą do swoich domów.
  Co do wznowienia rozgrywek A-klasy, to wszystko wskazuje na to, że żadnej ligowej wiosny nie… będzie. Bynajmniej nie w 2020 roku. Ostateczne decyzje zapadną w Śląskim Związku Piłki Nożnej 11 maja, ale członek Zarządu KS Carbo Grzegorz Nowak zauważa przytomnie: - Ekstraklasa ma ruszyć pod sam koniec maja. I dopiero po niej nastałby czas na niższe ligi. Tak więc gralibyśmy czerwiec, lipiec i sierpień. A co z okresem przygotowawczym do kolejnego sezonu? Co ze startem sezonu 2020/2021? Miałby miejsce w październiku? Za dużo pytań, za dużo niewiadomych.
  W tzw. kuluarach mówi się, że o ile piłkarze z lig od I do IV raczej wrócą na boiska, to jeżeli chodzi o niższe klasy rozgrywkowe i piłkę młodzieżową – szansę na kontynuowanie rozgrywek są iluzoryczne. Co zatem z awansami i spadkami? - W grę wchodzą trzy rozwiązania. Pierwsze, że pod uwagę weźmie się układ tabeli po rundzie jesiennej. Jednak ten wariant jest najmniej prawdopodobny. Druga opcja zakłada, że uhonoruje się tylko awanse, a nikt nie będzie spadał. Trzecia możliwość to anulowanie sezonu, a wówczas nikt nie awansuje, ale też nikt nie zaliczy degradacji – tłumaczy Nowak. Trener Jóźwiak dodaje: Jeśli rozgrywki miałyby zostać zakończone po rundzie jesiennej, to spadek byłby niesprawiedliwy. O punkty gra się cały sezon, a nie tylko połowę! Mam nadzieję, że jeżeli piłkarska wiosna nie ruszy, to w takim przypadku nikt nie spadnie. Zresztą powiem szczerze, że ja już nie liczę na rundę rewanżową. Tak naprawdę w maju zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu.
  Do treningów wraca również przyszłość KS Carbo. Trener Łukasz Bieniek mówi, że już nie może doczekać się wznowienia zajęć z młodymi adeptami piłki. - Z moimi podopiecznymi widzę się już w środę. Na obecną chwilę jeszcze nie wszyscy rodzice zadeklarowali się puścić dzieciaki na treningi. Zapewniam jednak, że priorytetem dla nas jest zdrowie, stąd pracować będziemy w małych grupach i 45-minutowych odstępach. Rodzice nie mogą być obecni na zajęciach, oni tylko przyprowadzają pociechy już przebrane w strój.

  Błażej

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-08-08, godz. 17:00

 

Carbo Gliwice

vs

Sokół Łany Wielkie

1

:

0

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-08-16, godz. 16:00

 

Gwarek Zabrze

vs

Carbo Gliwice

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

PKS Ruch Kozłów

3

2.

LKS Naprzód Żernica

3

3.

KS Zabrze-Grzybowice

3

4.

SKS Gwarek Zabrze

3

5.

LKS Młodość Rudno

3

6.

KS Carbo Gliwice

3

7.

UKS Quo Vadis Makoszowy

0

8.

MKS Zaborze Zabrze

0

9.

KS Zamkowiec Toszek

0

10.

KS Start Sierakowice

0

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Labocha Robert

1

Zobacz więcej