Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Carbo „odmrożone”! I nadal w A-klasie!

Dodane: 2020-05-12

  Dwie dobre wiadomości! Pierwsza – Carbo – zarówno „dorosłe”, jak i „młode” - wróciło do treningów! Druga – klub z Ostropy utrzymał się w Klasie A Majer!
  - Opłacała się zmiana trenera... Dawid Jóźwiak wykonał zadanie przed nim postawione – utrzymał drużynę w A-klasie. Trzeba pomyśleć o jakiejś premii dla niego... - śmieje się Grzegorz Nowak, członek Zarządu KS Carbo Gliwice.
  Utrzymanie KS Carbo to oczywiście zasługa trwającej od kilku tygodni pandemii koronawirusa. Ze względu na ryzyko nowych zarażeń piłkarskie rozgrywki w niższych klasach zostały odwołane. W dniu 7 maja na stronie internetowej Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się następujący komunikat:

Szanowni Państwo,
w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Prezesów Związków Wojewódzkich, poświęcone zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020.
Podczas spotkania Prezesi wypracowali wspólne stanowisko dotyczące zakończenia rozgrywek od IV ligi w dół oraz rozgrywek młodzieżowych. Rozgrywki zostaną zakończone z awansami bez spadków.

  Prezes
  Śląskiego Związku Piłki Nożnej
  (-) Henryk Kula


  Oczywiście, nie można wykluczyć, że Carbo Gliwice i tak wywalczyłoby utrzymanie w sportowej walce na boisku. Tym bardziej, że na rundę wiosenną kadra została wyraźnie wzmocniona. - Spodziewaliśmy się takiej decyzji piłkarskich działaczy. Gramy nadal w A-klasie, co oczywiście cieszy. Ale teraz jesteśmy już myślami przy kolejnym sezonie. Przed nami najdłuższa runda przygotowawcza w historii... - mówi trener Dawid Jóźwiak. Dodaje, że póki co, treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu w wymaganym reżimie sanitarnym. - W sumie to dobrze wyszło. Bo każdy dodatkowy tydzień przygotowań to dla nas szansa. Szansa na zgranie, wypracowanie pewnych schematów, zagrań czy też wariantów taktycznych – zapewnia szkoleniowiec gliwiczan. - Jeżeli ktoś chce do nas dołączyć, to zapraszam. Kto tylko potrafi grać w piłkę, jest u nas mile widziany.
  W minionym tygodniu miały miejsce pierwsze zajęcia po przymusowej pandemicznej pauzie. - Murawa była przygotowana perfekcyjnie. Widać, że nawierzchni przysłużyła się przerwa. Z wielką przyjemnością biegało się po takim boisku – podkreśla Jóźwiak.

  Działalność wznowiły także grupy dziecięce w naszym klubie. Podopieczni Łukasza Bieńka i Krzysztofa Hulaka pracowali tak, że aż miło było patrzeć!


  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej