Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Carbo „odmrożone”! I nadal w A-klasie!

Dodane: 2020-05-12

  Dwie dobre wiadomości! Pierwsza – Carbo – zarówno „dorosłe”, jak i „młode” - wróciło do treningów! Druga – klub z Ostropy utrzymał się w Klasie A Majer!
  - Opłacała się zmiana trenera... Dawid Jóźwiak wykonał zadanie przed nim postawione – utrzymał drużynę w A-klasie. Trzeba pomyśleć o jakiejś premii dla niego... - śmieje się Grzegorz Nowak, członek Zarządu KS Carbo Gliwice.
  Utrzymanie KS Carbo to oczywiście zasługa trwającej od kilku tygodni pandemii koronawirusa. Ze względu na ryzyko nowych zarażeń piłkarskie rozgrywki w niższych klasach zostały odwołane. W dniu 7 maja na stronie internetowej Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się następujący komunikat:

Szanowni Państwo,
w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Prezesów Związków Wojewódzkich, poświęcone zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020.
Podczas spotkania Prezesi wypracowali wspólne stanowisko dotyczące zakończenia rozgrywek od IV ligi w dół oraz rozgrywek młodzieżowych. Rozgrywki zostaną zakończone z awansami bez spadków.

  Prezes
  Śląskiego Związku Piłki Nożnej
  (-) Henryk Kula


  Oczywiście, nie można wykluczyć, że Carbo Gliwice i tak wywalczyłoby utrzymanie w sportowej walce na boisku. Tym bardziej, że na rundę wiosenną kadra została wyraźnie wzmocniona. - Spodziewaliśmy się takiej decyzji piłkarskich działaczy. Gramy nadal w A-klasie, co oczywiście cieszy. Ale teraz jesteśmy już myślami przy kolejnym sezonie. Przed nami najdłuższa runda przygotowawcza w historii... - mówi trener Dawid Jóźwiak. Dodaje, że póki co, treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu w wymaganym reżimie sanitarnym. - W sumie to dobrze wyszło. Bo każdy dodatkowy tydzień przygotowań to dla nas szansa. Szansa na zgranie, wypracowanie pewnych schematów, zagrań czy też wariantów taktycznych – zapewnia szkoleniowiec gliwiczan. - Jeżeli ktoś chce do nas dołączyć, to zapraszam. Kto tylko potrafi grać w piłkę, jest u nas mile widziany.
  W minionym tygodniu miały miejsce pierwsze zajęcia po przymusowej pandemicznej pauzie. - Murawa była przygotowana perfekcyjnie. Widać, że nawierzchni przysłużyła się przerwa. Z wielką przyjemnością biegało się po takim boisku – podkreśla Jóźwiak.

  Działalność wznowiły także grupy dziecięce w naszym klubie. Podopieczni Łukasza Bieńka i Krzysztofa Hulaka pracowali tak, że aż miło było patrzeć!


  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-08-08, godz. 17:00

 

Carbo Gliwice

vs

Sokół Łany Wielkie

1

:

0

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-08-16, godz. 16:00

 

Gwarek Zabrze

vs

Carbo Gliwice

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

PKS Ruch Kozłów

3

2.

LKS Naprzód Żernica

3

3.

KS Zabrze-Grzybowice

3

4.

SKS Gwarek Zabrze

3

5.

LKS Młodość Rudno

3

6.

KS Carbo Gliwice

3

7.

UKS Quo Vadis Makoszowy

0

8.

MKS Zaborze Zabrze

0

9.

KS Zamkowiec Toszek

0

10.

KS Start Sierakowice

0

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Labocha Robert

1

Zobacz więcej