Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Piotr Wieczorek

Zmiana trenera w Carbo! Na 4 tygodnie przed rozgrywkami Jóźwiaka zastąpił Wieczorek

Dodane: 2020-07-09

  Dawid Jóźwiak nie jest już trenerem gliwickiego Carbo! Zastąpił go Piotr Wieczorek.
  Taką decyzję podjął Zarząd KS Carbo Gliwice. W komunikacie na facebookowym fanpagu klubu czytamy:
  „Z dniem 7.07.2020 współpracę zakończył trener pierwszej drużyny Dawid Jóźwiak, któremu ogromnie dziękujemy za całokształt pracy z drużyną oraz za zaangażowanie (...) Stanowisko trenera pierwszej drużyny obejmuje Piotr Wieczorek który w przeszłości trenował drużynę KS Sośnica, z którą zrobił dwa awanse - od B klasy do Ligi Okręgowej.
  Liczymy na owocną współpracę i wierzymy, że z jego pomocą będziemy mogli poprawić swoją grę oraz piąć się w górę w ligowej tabeli”.

  Zerwanie współpracy z Dawidem Jóźwiakiem trochę zaskakuje. Bo młody szkoleniowiec – po swoim powrocie do Carbo – nie miał okazji poprowadzić drużyny w żadnym meczu ligowym! Pościągał nowych piłkarzy, przeprowadził okres przygotowawczy i... zaczęła się pandemia koronawirusa. To spowodowało, że zespół - bez „wąchania trawy” - w wyniku decyzji włodarzy Podokręgu Zabrze ŚZPN – zapewnił sobie utrzymanie w A-klasie. - Trener Jóźwiak miał czas na przygotowanie drużyny do nowego sezonu. Umówiliśmy się, że do końca czerwca zbuduje ekipę zdolną do osiągania dobrych wyników w rozgrywkach – opowiada członek Zarządu KS Carbo Grzegorz Nowak. - Niestety, w sparingach dostawaliśmy srogie baty, wstyd było nawet o tym pisać. Dlatego musieliśmy podjąć jakieś działania. Uznaliśmy, że pomóc może tylko „nowa miotła”. Uważam, że trener Wieczorek, który odnosił sukcesy w Sośnicy, ma szansę tchnąć w zespół nowego ducha.
  O komentarz poprosiliśmy również Dawida Jóźwiaka:
  Byłem zaskoczony decyzją Zarządu. Był to dla mnie szok, podobnie jak dla chłopaków. Ale stało się jak się stało, trudno. To prawda, że wyniki meczów kontrolnych były słabe, ale czy rezultaty ze sparingów obrazują grę zespołu potem w lidze? W meczach towarzyskich każdy z zawodników otrzymał ode mnie mniej więcej równa liczbę minut na grę, bo każdy był mi potrzebny. Gdyby sparingi były od tego, aby wygrywać, to kadra liczyłaby 15 osób, a reszta zrezygnowałaby z grania. Gra kontrolna jest od tego, aby wybiegać 90 minut, testować zawodników na różnych pozycjach oraz ćwiczyć różne warianty i taktykę...
  Życzę sukcesów nowemu trenerowi i chłopakom, wierzę w ich umiejętności i talent.

  W najbliższą sobotę nowy szkoleniowiec będzie miał okazję poznać swoich podopiecznych. Carbo gra bowiem sparing ze Spartą Zabrze.

  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej