Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Piłkarze będą umierać za Carbo. Gwarantuję to - mówi trener Piotr Wieczorek

Dodane: 2020-07-23

  Zespół Carbo – pod okiem nowego trenera Piotra Wieczorka – intensywnie przygotowuje się do A-klasowych rozgrywek. Treningi przeplatane są sparingami. W tym wczorajszym gliwiczanie ulegli w Ostropie 2:4 ekipie z Sierakowic.

  Przed meczem kilka słów zamieniliśmy ze szkoleniowcem Carbo.

  Patrząc na wystawiany w sparingach skład, widać, że w nowym sezonie zobaczymy nowe Carbo.
  Kadra powoli się krystalizuje. Trwają ostatnie „szlify”. Do rozgrywek planujemy zgłosić 22-23 piłkarzy. W meczach kontrolnych chłopaki zgrywają się ze sobą, i powiem, że współpraca na boisku wygląda coraz lepiej. Za nami sparingi ze Spartą Zabrze (1:7) i Iskrą Połomią (3:2). A tuż przed startem sezonu zmierzymy się jeszcze z Zamkowcem Toszek.
  Dużo nowych twarzy przyszło za panem?
  Sprowadziłem 8 piłkarzy, z którymi już wcześniej pracowałem. Uważam, że podniosą oni poziom sportowy drużyny. Ale będę również korzystał z umiejętności tych, którzy już byli w Carbo. Moją uwagę zwróciło kilku zawodników, w tym niespełna 15-letni Fabian Włodarczyk. We wrześniu ma urodziny, czekamy na nie z niecierpliwością, bo chcę go wpuszczać do gry. A wtedy będzie to już możliwe.
  Odważny jest trener!
  Uważam, że jeżeli zawodnik, nawet tak młody, broni się swoją grą i umiejętnościami, to trzeba na niego stawiać. Włodarczyk ma „papiery” na dobrego piłkarza i ode mnie na pewno dostanie szansę.
  Problemem w Carbo była słaba frekwencja na treningach, a niekiedy i brak chętnych do gry w lidze. Pana podopieczni będą umierać za klub?
  Tak! Grający u mnie zawodnik musi oddawać serce na boisku, inaczej nie ma prawa gry! A co do treningów, proszę być spokojnym. Ostatnio na zajęciach zameldowało się 20 piłkarzy.
  Proszę opowiedzieć parę słów o sobie.
  Rocznik 1983. Jestem wychowankiem Sośnicy Gliwice. Już jako trampkarz trafiłem do Górnika Zabrze, potem broniłem barw Walki Zabrze w IV lidze i Rekordu Bielsko-Biała w futsalowej ekstraklasie. Występowałem na pozycji bocznego pomocnika. Po skończeniu przygody z czynną piłką zostałem trenerem. Przez 4 lata prowadziłem Sośnicę, awansując z nią z B klasy do A klasy, a potem do „okręgówki”. Po zakończonym niedawno sezonie, jakże dziwnym z powodu pandemii, rozstałem się – w pełnej zgodzie - z tym klubem. A że padła propozycja z Carbo, to jestem tutaj.
  Jaki cel stawia pan przed drużyną?
  Chcielibyśmy uniknąć nerwówki związanej z utrzymaniem. Piłkarsko drużynę stać na środek tabeli.

  rozmawiał: Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej