Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Debiut 15-latka

Dodane: 2020-09-29

  Drugi mecz z rzędu piłkarze Carbo Gliwice zakończyli takim samym rezultatem. W sobotę na własnym stadionie podopieczni Piotra Wieczorka zremisowali 1:1 (1:0) z Grzybowicami.
  Cieszy zdobyty punkt, chociaż pozostał niedosyt, bo zwycięstwo było na wyciągniecie ręki. Do 80. minuty gospodarze prowadzili bowiem 1:0. Gola zdobył niezawodny stoper Kamil Sowula, który w 28 minucie wykorzystał świetne podanie Fabiana Włodarczyka. - Fabian w dniu meczu kończył 15 rok życia. Mógł zatem zagrać w ekipie seniorów. Postawiłem na niego od pierwszej minuty, bo to utalentowany i perspektywiczny zawodnik. Jak widać, opłaciło się - mówi trener Carbo Piotr Wieczorek.
  W drugiej połowie spotkania zdecydowanie przeważali goście. Za wszelką cenę dążyli do wyrównania i ich trud został nagrodzony w 79 minucie. Wtedy to sędzia podyktował „jedenastkę”. Rzut karny na gola zamienił Daniel Marzec. - Większość czasu w drugiej połowie graliśmy w osłabieniu. Dwie, totalnie bezsensowne żółte kartki otrzymał Robert Loban – relacjonuje Wieczorek. Dodaje, że w porównaniu do poprzednich spotkań, z Grzybowicami jego podopieczni wypadli co najwyżej przeciętnie. - Znowu miałem problemy kadrowe. Kilku zawodników wypadło ze składu tuż przed samym meczem... - kończy Piotr Wieczorek.

  Carbo: Przybyła, Solczak Sowula, Jóźwiak, Szpadzik, Wieroński, Kuźnik (Maksym), Pawlak ( Nowak), Borowiec, Włodarczyk, Loban.

  Błażej Kupski

Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.