Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

CARBO PRZEŁAMAŁO ZŁĄ PASSĘ! SĄ TRZY PUNKTY!

Dodane: 2011-05-15

  Nareszcie! Carbo Gliwice w końcu zwycięskie! Podopieczni Piotra Szendzielorza przerwali fatalną passę 6 kolejnych porażek i zdobyli tak upragnione trzy punkty. Stało się to po zwycięstwie - 2:1 (2:1) - nad Nadwiślanem Góra.
  Góra to duża wioska leżąca niedaleko Pszczyny. Liczy sobie 2,5 tysiąca mieszkańców. Jej dumą jest klub piłkarski Nawiślan, który dwa lata temu zanotował awans do IV ligi, co jest jego największym sukcesem w historii. O sile tego zespołu przekonali się jesienią piłkarze Carbo, którzy ulegli gospodarzom 4:6. Również i tym razem emocji i goli nie zabrakło. Dość powiedzieć, że w 90 minucie piłka odbiła się od słupka bramki Carbo, kilku piłkarzy w polu karnym i jakimś cudem nie wpadła do siatki (!). Wcześniej losy meczu mógł rozstrzygnąć Radosław Marek, ale przegrał konfrontacje sam na sam z bramkarzem Jackiem Gałką...
  Pierwsi w meczu piłkę kopnęli goście. Także oni pierwsi cieszyli się ze zdobytej bramki. W 10 minucie Łukasz Paździorek strzałem po długim rogu pokonał Kamila Młocka. Na szczęście szybko stracona bramka nie załamała zespołu gliwiczan. W 17 minucie idealną „wrzutkę” celnym strzałem głową na gola zamienił Tomasz Czech, który na boisku pojawił się raptem parę minut wcześniej. Zastąpił kontuzjowanego Michała Kołodzieja, od którego opaskę kapitana przejął Radosław Marek.
  W 20 minucie kunsztem bramkarskim wykazał się Młocek, przenosząc nad poprzeczką strzał Paździorka.
  W 35 minucie padł - jak się potem okazało - ostatni gol spotkania. Jego autorem był Łukasz Kapusta, który głową zdobył swojego drugiego w rundzie wiosennej gola. Co ciekawe, popularny „Kapi” stał tyłem do bramki, ponadto wzrostem nie grzeszy, a mimo to zdołał pokonać Gałkę! Brawo!
  W drugiej połowie goście raz za razem stwarzali groźne sytuacje pod bramką Młocka. Gospodarze natomiast wyprowadzali kontry. Szczególnie nerwowa była końcówka. Sędzia - Milosz Widlarz z Żywca - doliczył parę minut, które ciągnęły się niemiłosiernie. Na szczęście wynik nie uległ już zmianie i jakże ważny komplet punktów został w Gliwicach. - Ta wygrana „wisiała” w powietrzu. Dotychczas nie graliśmy źle, ale nie było przełożenia na wyniki. W końcu przełamaliśmy się, co cieszy, bo mam nadzieję, że chłopcy uwierzą w siebie - podsumował mecz trener Carbo Piotr Szendzielorz.

  Carbo: Młocek - Gilner - Sarzała - Drobionka - Leszczyński - Kowalski - Wroński - Kołodziej - Marek - Chojnacki - Kapusta. Grali także Tomasz Czech, Adrian Adamkiewicz i Adam Zalewski.

  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej