Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Z TEJ MĄKI BĘDZIE CHLEB?

Dodane: 2011-08-15

  Od pechowej porażki - 0:1 - z Tarnowiczanką Stare Tarnowice - rozpoczęli sezon piłkarze Carbo Gliwice. Jedyny gol sobotniego spotkania padł w 72 minucie, kiedy to Andrij Balyckyy z rzutu karnego pokonał Kamila Młocka.
  W letniej przerwie w ekipie Carbo doszło do ogromnych przetasowań kadrowych. Klub opuścili doświadczeni zawodnicy m.in. Mateusz Wójcik, Paweł Wolski, Tomasz Morawski, Andrzej Gilner, Marcin Wroński, Michał Kołodziej, Radosław Marek i Łukasz Kapusta. Odszedł również trener Piotr Szendzielorz, który blisko cztery lata pracował w Carbo. Zastąpił go Jacek Rudzki, dla którego mecz z Tarnowiczanką był debiutem w roli trenera w seniorskiej piłce. Dotychczas bowiem młody szkoleniowiec prowadził grupy juniorskie.
  Klub Tarnowiczanka Stare Tarnowice powstał w 1946 roku. Jest dumą dzielnicy, od której pochodzi sama nazwa miasta Tarnowskie Góry. Przechodził różne koleje losu, łącznie z upadkiem i ponowną reaktywacją, ale obecnie przeżywa „tłuste lata”. Piłkarze Tarnowiczanki w zeszłym sezonie po raz pierwszy w historii awansowali bowiem do „okręgówki”. Ich mecz z Carbo był absolutnym debiutem w tejże klasie rozgrywkowej...
  Skład Carbo trener Jacek Rudzki oparł na młodzieży, z którą jeszcze niedawno pracował. Dość powiedzieć, że średnia wieku zespołu gliwiczan wynosiła - uwaga - 20 lat! „Staruszkowie” w ekipie z Ostropy to 24-letni Kamil Młocek, Marek Chojnacki i Krzysztof Drobionka. Na drugim biegunie jest 17-letni Denis Rogon i 18-letni Piotr Sokół (usiedli na ławce w meczu z Tarnowskimi Górami). - Nie ma co narzekać, dobrze, że w ogóle udało nam się zgłosić zespół do rozgrywek - mówi kierownik Jan Jonda. Cała kadra gliwiczan na sezon 2011/2012 liczy raptem 20 piłkarzy. - Ale do końca sierpnia można jeszcze zgłaszać piłkarzy w Śląskim Związku Piłki Nożnej w Katowicach. Liczę, że jeszcze 2-3 zawodników udam nam się zarejestrować - dodaje Jonda.
  Mecz Carbo - Tarnowiczanka pierwotnie miał się odbyć w Tarnowskich Górach. Ale stadion beniaminka jest w przebudowie, tak aby mógł spełnić licencyjne wymogi gry w „okręgówce”. Dlatego rywale poprosili o możliwość gry w Gliwicach. Może przewidywali, że Carbo okaże się aż nadto gościnne? - Po meczu moi chłopcy byli mocno załamani. Roztrząsali porażkę, w ich mniemaniu niezasłużoną. Bo to my dominowaliśmy przez większość spotkania, a gol dla gości padł w kontrowersyjnych okolicznościach - opowiada trener Carbo Jacek Rudzki.
  Rzeczywiście, decyzja Mariusza Gorczycy z Sosnowca, który podyktował w 72 minucie rzut karny dla gości, była niejasna. Arbiter zauważył rzekomy faul Macieja Solczaka na rywalu. - Ale sędzia stał na środku boiska! Nie rozumiem, skąd miał pewność nieprawidłowego zagrania naszego obrońcy. Po meczu Maciek zarzekał się, że nie dotknął napastnika gości... - rozkłada ręce Rudzki.
  Jednak mimo inauguracyjnej porażki, występ odmłodzonej ekipy Carbo należy uznać za udany. Gliwiczanie walczyli ambitnie, byli stroną przeważającą, starali się grać kombinacyjną, ciekawą piłkę. Szwankowała jedynie lewa strona, która praktycznie nie istniała w akcjach ofensywnych. - Pierwsze koty za płoty. Moi podopieczni potrzebują czasu na zgranie, lepsze zrozumienie na boisku. Sądzę, że z tej mąki będzie jeszcze chleb... - kończy optymistycznie trener Jacek Rudzki.

  Carbo: Młocek K. - Czieszowic - Sarzała - Solczak - Drobionka - Czech - Chojnacki - Bok - Olech (60 Łukasik) - Kowalski (65 Jutrosiński) - Budzik

  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej