Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

SĄ PIERWSZE TRZY PUNKTY!

Dodane: 2011-08-21

  Brawo piłkarze Carbo Gliwice! Podopieczni Jacka Rudzkiego w minioną sobotę zanotowali swoje pierwsze w sezonie zwycięstwo! Po dobrym meczu pokonali 1:0 wyżej notowaną ekipę MOSiR-u Sparty Zabrze. Gola na wagę bezcennych trzech punktów zdobył Bartosz Budzik.
  Gliwiczanie do meczu przystępowali osłabieni brakiem Krzysztofa Drobionki. Ten jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w ekipie doznał kontuzji kolana podczas jednej z gierek na treningu. - Cóż, biednemu i wiatr w oczy wieje… Na szczęście Krzysiu nie zerwał więzadeł, na kolejne mecze powinien wrócić - mówi trener Jacek Rudzki.
  O ile kontuzja Drobionki martwiła, to cieszy pojawienie się dwóch nowych piłkarzy w kadrze zespołu. A właściwie jednego zupełnie nowego - tutaj mowa o 19-letnim Dawidzie Mikickim z Piasta Gliwice - oraz twarzy doskonale znanej sympatykom ekipy z ul. Lekarskiej. Otóż do Carbo powrócił 35-letni Maciej Guła, niegdyś czołowy snajper zespołu, pamiętający jeszcze czasy gry w III lidze. - Po Maćku widać, że potrzebuje treningów. Ale abecadła piłkarskiego nie zapomniał. Dysponuje boiskowym doświadczeniem, ograł się w kilku klubach, będzie na pewno wzmocnieniem drużyny - mówi Jacek Rudzki... równolatek Guły.
  W meczu z zabrzanami Guła jeszcze nie zagrał. Miał wejść w drugiej połowie, ale nie zdążył dojechać z... pracy. A właśnie wspomniane przez trenera Rudzkiego doświadczenie przydałoby się jego boiskowym kolegom najbardziej. Bo chęci, ambicji, waleczności młodziutkim piłkarzom Carbo nie można odmówić. Ba, nawet umiejętności są wysokie, a wartość drużyny będzie rosła z każdym meczem. Jednak gołym okiem widać, że w drużynie brakuje 2-3 ogranych ligowców. Takich, którzy uspokoiliby grę, kiedy trzeba przyśpieszyli tempo akcji, w innych zaś okolicznościach zrobiliby 2-3 „kółeczka” dające zespołowi chwile wytchnienia,. Bo młodym zawodnikom Jacka Rudzkiego brakuje często opanowania i „zimnej krwi” w podbramkowych sytuacjach. W sobotę gospodarze byli zespołem lepszym, powinni wygrać różnicą 2-3 bramek. Ale szwankowała skuteczność, raził brak pomysłu na wykończenie akcji. Bo same akcje były naprawdę piękne! Często niemal podręcznikowe. Przyjemnie patrzyło się na grę skrzydeł (co zawodziło w meczu z Tarnowiczanką) szybkie wyprowadzanie kontrataków, a samego siebie przechodził niepozorny, mały wzrostem, ale wielki duchem Adrian Adamkiewicz. Był wszędzie! Szybki, waleczny, nieodpuszczający rywalom. Szkoda, że zszedł już w 70 minucie...
  Jedyna bramka meczu padła w 31 minucie. Gola zdobył Bartosz Budzik, który udokumentował okres przewagi swojej drużyny. Na listę strzelców w pojedynku z MOSiR-em Spartą mogli wpisać się jeszcze m.in. Jarosław Kowalski, Tomasz Czech czy wspomniany Adamkiewicz.

  Carbo: Młocek - Czieszowic - Sarzała - Solczak - Mikicki - Adamkiewicz (70 Olech) - Kowalski (75 Jutrosiński) - Bok - Czech (65 Sokół) - Budzik (85 Rogon) - Chojnacki.

  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej