Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Po pierwsze koncentracja

Dodane: 2019-04-01

  Carbo Gliwice przegrało trzeci z rzędu mecz w rundzie wiosennej. W niedzielę podopieczni Grzegorza Nowaka ulegli na własnym stadionie 1:4 (0:0) ŁTS-owi Łabędy. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Adam Górski.
  Ech, szkoda że w piłce nie przyznaje się punktów za urodę trafienia... Bo bramka Górskiego zasłużyłaby na wysokie noty. W 76 minucie piłkarz ekipy z Ostropy idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a piłka wpadła w samo „okienko”. Niestety, ten gol padł już przy stanie 0:3. Jednak na chwilę pobudził do walki piłkarzy Grzegorza Nowaka. - Po straconym golu straciliśmy inicjatywę. Przez dobre kilka minut przeważało Carbo i mogło się pokusić o kolejną bramkę – przyznawał trener ŁTS-u Jerzy Weroński. Ostatecznie po końcowym gwizdku mógł zacisnąć ręce w geście triumfu – rywale zza między wygrali po raz trzeci z rzędu. - Z sentymentem wróciłem do Ostropy. Mam miłe wspomnienia z okresu pracy tutaj. Trzymam kciuki, aby w kolejnych spotkaniach Carbo inkasowało punkty – mówił Weroński.
  Mimo, że gospodarze gola zdobyli w drugiej części spotkania, to na pochwały bardziej zasłużyli za pierwszy okres gry. Z wiceliderem grali bowiem jak równy z równym i byli bardzo bliscy prowadzenia! Świetnie „główkował” Górski, ale jeden z obrońców ŁTS-u zdołał wybić piłkę z linii bramkowej (!).
  Na drugą część meczu obie ekipy wychodziły przy bezbramkowym remisie. Niestety, między 47 a 58 minutą stała się katastrofa – gospodarze stracili 3 gole z rzędu. Po takim nokaucie nie zdołali się podnieść. Czwartą bramkę stracili w doliczonym czasie gry. - Zawodników uczula się w szatni, że od samego początku - czy to meczu czy drugiej połowy - należy być skoncentrowanym. Niestety, teoria swoją drogą, praktyka swoją... Smutne to, że chwile przestojów kończą się dla nas tak tragicznie – mówił trener Carbo Grzegorz Nowak.

  Błażej Kupski

Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.