Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Główki Boka dają punkty!

Dodane: 2019-04-20

  Carbo Gliwice nareszcie punktuje! Z dwóch ostatnich spotkań wyjazdowych ekipa z Ostropy przywiozła cztery punkty! Dystans do Orła Stanica i Zamkowca Toszek zmalał odpowiednio do 3 i 9 „oczek”. A to zapowiada niezwykle ciekawą dalszą część sezonu.
  Podopieczni Grzegorza Nowaka zacięcie walczą o utrzymanie w Majer Klasie A. W pierwszych 3 meczach zanotowali same porażki. Warto jednak odnotować, że Carbo grało wówczas ze ścisłą ligową czołówką. Kiedy nadszedł czas na równych sobie, pierwsze punkty wpadły do koszyczka. Może dlatego, że trener Nowak wrócił na boisko?
  Najpierw był pojedynek ze Zrywem Radonia. Z trudnego terenu gliwiczanie przywieźli punkt (1:1). - Cenna zdobycz, zważywszy na to, że na mecz uzbieraliśmy raptem 13 ludzi... - mówi trener Grzegorz Nowak – Stąd i ja musiałem pojawić się na murawie. Grałem na obronie. W polu występował także... bramkarz. Łukasz Kaliński biegał na lewej pomocy.
  Autorem bramki dla gości był Adrian Bok, który skuteczną „główką” wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.
  Następny mecz gliwiczanie mieli rozegrać z Gwarkiem Zabrze. Spotkanie jednak przełożono na 15 maja.
  Dwutygodniowa pauza korzystnie wpłynęła na nasz zespół, bo w Wielką Sobotę – po raz pierwszy tej wiosny – Carbo zdobyło komplet punktów! W Pilchowicach gliwiczanie wygrali 2:1 (1:0) z Orłem Stanica. Victoria tym cenniejsza, że rywal to sąsiad w ligowej tabeli.
  Carbo pierwszego gola strzeliło już w 8 minucie. Na listę strzelców wpisał się 31-letni Michał Cygnarowski. W pierwszej połowie bliski gola był również Adrian Bok, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę (!).
  W drugiej połowie strzelali tylko goście. Niestety, nie zawsze do właściwej bramki... W 70 minucie „samobója” zaliczył Wojciech Olejniczak. Piłkarz chciał wybić futbolówkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że trafił w okienko... bramki Kalińskiego.
  Stracona bramka nie podłamała gości. Parę minut później ekipa z ul. Lekarskiej znowu prowadziła. Podobnie jak w meczu ze Zrywem kolejny raz skutecznie głową uderzał Bok. Korzystny wynik gliwiczanie dotrzymali do końca, sprawiając tym samym sobie i kibicom miły prezent na Święta.
  Pojawiło się światełko w tunelu w kontekście skutecznej walki o utrzymanie.

Carbo: Kaliński – Solczak – Nowak – Górski – Rzążewski – Olejniczak – Chojnacki – Maksym – Bok – Stryjek – Cygnarowski. Weszli: Drobionka, Michalski i Gleń.

  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej