Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Do trzech razy sztuka

Dodane: 2019-08-25

  W swoim trzecim meczu w roli szkoleniowca Carbo Gliwice Krzysztof Płachecki zanotował pierwsze zwycięstwo. W sobotę gliwiczanie wygrali na wyjeździe z Sokołem Łany Wielkie 5:3 (2:3).
  - Nasze zwycięstwo było w pełni zasłużone. Mogliśmy spokojnie pokusić się o więcej goli, ale szwankowała skuteczność. Chylę czoła przed chłopakami, że zdołali z wyniku 2:3 wyjść na dwubramkową wiktorię – komentuje trener Carbo Krzysztof Płachecki.

* * *

  Przypomnijmy, że pierwsze mecze sezonu nie potoczyły się po myśli kibiców ekipy z Ostropy. Na inaugurację Carbo przegrało 1:4 ze Zrywem Radonia, natomiast w 2. kolejce uległo u siebie 2:3 Walce Zabrze. - Z Walką przegraliśmy trochę pechowo. Zbyt nerwowo w bramce spisywał się Fabian Horanse. To junior, rocznik 2001. Nie mam jednak do niego żadnych pretensji, on się cały czas uczy. Nie każdy od razu jest Buffonem czy Szczęsnym. Fabian ma „papiery” do grania i na pewno w sezonie otrzyma jeszcze szansę gry – omawia mecz z Walką trener Płachecki.

* * *

  W spotkaniu z Sokołem do bramki wrócił już Łukasz Kaliński, który jednak w pierwszej połowie aż trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. - Głupio tracimy gole. Przytrafiają nam się szkolne błędy w defensywie – ocenia Płachecki.
  Męska rozmowa w szatni podczas przerwy dała rezultat. - Zwróciłem uwagę na granie kolektywne. Bo czasami niektórzy piłkarze grają nazbyt egoistycznie. Targani ambicją chcą niemal wjechać z piłką do bramki. A przecież nie o to chodzi... Sztuką jest dojrzeć dobrze ustawionego partnera i wyłożyć mu idealną piłkę – podkreśla Krzysztof Płachecki.
  Odpowiednio poinstruowane i nastrojone Carbo drugą część meczu z Sokołem wygrało... 3:0. W sumie w przekroju całego spotkania na listę strzelców w naszym zespole wpisywali się: Daniel Błach (3 m), Łukasz Mostowicz (39 m), Marek Adamczyk (59 m), Mateusz Hluzow (84 m) i Bartłomiej Drobionka (90+4 m).
  Warto podkreślić, że Mostowicz i Adamczyk gole zdobywali również w spotkaniu z Walką. - Mostowicz gra przeważnie na lewej pomocy, ale równie dobrze spisuje się w napadzie. Jestem z jego gry zadowolony, jednak on może być jeszcze lepszy! Uważam, że na obecną chwilę prezentuje się raptem na 70% swoich możliwości. Tak więc: „Bójcie się rywale” – kończy szkoleniowiec zespołu z ul. Lekarskiej.

Skład Carbo w meczu z Sokołem: Kaliński - Wolski - Topolski - Górski - Hluzow - Moneta - Olejniczak - Błach - Maksym - Mostowicz - Adamczyk. Weszli: Kościelniak, Drobionka, Solczak.

  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej