Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Jak zwycięstwa, to tylko na wyjazdach

Dodane: 2019-09-23

  W tym sezonie drużynie gliwickiego Carbo idzie lepiej na wyjazdach aniżeli na własnym boisku. A że w minioną sobotę gościliśmy w Zaborzu, to komplet punktów stał się faktem. Podopieczni Krzysztofa Płacheckiego wygrali 2:1 (2:1).
  Tym samym przerwana została zła passa trzech kolejnych ligowych porażek ekipy z Ostropy. Co do innych danych statystycznych to warto odnotować, że był to szósty mecz trwającego sezonu, w którym gliwiczanie strzelili gola. Trafić do siatki rywali nie udało im się tylko raz – było to w 6. kolejce w meczu z Gwiazdą Chudów (0:3). - Uważam, że gdyby w spotkaniu z Gwiazdą grał taki skład jak przeciwko Zaborzu, to wynik byłby dla nas dużo korzystniejszy. Niestety, naszym problem jest zbyt duża rotacja w składzie. Co mecz, to inni piłkarze. To nie sprzyja zgraniu, wypracowaniu pewnych schematów, osiągnięciu wysokiej formy. Ale cóż, takie są uroki amatorskiej piłki – podkreśla trener Płachecki.
  Szkoleniowiec Carbo w sobotę szczególnie uradowany był z linii obrony. Defensywę mógł w końcu skroić wg własnej wizji. - Tak jak się spodziewałem, pewnymi punktami była dwójka środkowych tj. Dariusz Topolski - Paweł Wolski, a boków skutecznie pilnowali Marek Moneta i Maciej Solczak. Dzięki dobrej grze całej czwórki straciliśmy tylko jednego gola, mimo że gospodarze w pewnym momencie mocno na nas naciskali – relacjonuje Płachecki. Hossa defensywy jest widoczna gołym okiem – wszak w ostatnich trzech przegranych meczach bramkarz Carbo musiał aż 13-krotnie wyjmować piłką z siatki (!).
  Co do nich należy, wiedzieli również napastnicy. Bo zarówno Mateusz Hluzow, jak i Marek Adamczyk wpisali się na listę strzelców. - Pierwszy raz skutecznie „ukłuliśmy” po rzucie rożnym. Centrowaną futbolówkę przedłużył Topolski, a „zamknął” Hluzow. Z kolei drugie trafienie to kunszt Adamczyka, który wykończył indywidualną akcję - referuje szkoleniowiec Carbo. - Mogliśmy wygrać wyżej, ale sędzia nie uznał nam jednego gola. Swoje szansę mieli też gospodarze, którzy w pewnym momencie przestawili się na grę dwójką obrońców. Jestem przekonany, że ta victoria doda moich piłkarzom skrzydeł i rozpocznie się nasz masz w górę tabeli.

  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Szkolenie dzieci i młodzieży | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

2020-10-10, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Naprzód Żernica

1

:

4

Sponsorzy

Następne spotkanie

2020-10-17, godz. 15:00

 

Carbo Gliwice

vs

Młodość Rudno

-

:

-

Tabela ligowa

 

1.

KS Start Sierakowice

28

2.

KS Zamkowiec Toszek

24

3.

MKS Zaborze Zabrze

23

4.

GKS Walka Zabrze

22

5.

SKS Gwarek Zabrze

17

6.

LKS Tempo Paniówki

17

7.

LKS Naprzód Żernica

17

8.

PKS Ruch Kozłów

16

9.

LKS Zryw Radonia

14

10.

LKS Młodość Rudno

14

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Sowula Kamil

3

Piecuch Tomasz

3

Loban Robert

2

Zobacz więcej